O autorze
Autor bloga o mediach, marketingu i internecie – blog.mediafun.pl, redaktor naczelny „mediafun magazynu”. Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego co jest związane z nowymi technologiami i ich zastosowaniem w budowaniu marki, wizerunku, promocji firmy i przedsiębiorczością. Przygląda się kampaniom reklamowym, działaniom public relations, mniej lub bardziej udanym akcjom wirusowym, tropi nieetyczny marketing „szemrany”, wykorzystuje i testuje większość dostępnych narzędzi społecznościowych i mikroblogowych. Nadal nie wie czy reklama kłamie.

Poznań w końcu doczekał się swojego „Projektu”

Doczekała się w końcu stolica Wielkopolski swojego „projektu” - „Projekt Poznaniak” właśnie pojawił się w sieci. I pojawił się chyba w dobrym momencie, już w zapomnienie odeszły inne projekty „Projekt Trójząb” promujący Trójmiasto czy „Projekt Ślązak”, więc premiery klipu z Poznania nikt się nie spodziewał.

A czas dla Poznania jest bardzo dobry, bo o mieście na świecie mówi się w samych pozytywach, więc mocne uderzenie pozytywnego przekazu dla krajanów również się przyda. Bo tłumaczyć klip na inne języki chyba nie ma sensu - umknie wiele niuansów, które są nieprzetłumaczalne czy dla obcokrajowca zupełnie niezrozumiałe. Sam odkrywam kolejne smaczki z każdym obejrzeniem klipu. Żartów ze skąpstwa mieszkańców Pyrlandii się dopatrzyłem, parzenia trzech herbat jedną torebką również, obowiązkowe Rogale Marcińskie. Wielu miejsc, pewnie kultowych dla Poznania niestety nie rozpoznaję, postaci również – odnalazłem Bohdana Smolenia, Gulczasa, Kasię Wilk, pewnie powinienem się wstydzić, że nie rozpoznałem jakichś sportowców. Poznańskiej świątyni komercji – Starego Browaru – również zabrakło, czyżby to zamierzone?Pewnie mocno narażając się czytelnikom, jako Koszalinianin mieszkający w Warszawie powiem tylko, że Projekt Warszawiak jest do przodu o kilka długości, ale Poznań nie ma się czego wstydzić.

Losy Projektu Poznaniak można śledzić na Facebooku - facebook.com/ProjektPoznaniak
Trwa ładowanie komentarzy...